Prosto z salonu czy prosto z komisu?

sprzedaz autaNowe czy używane? To pytanie zadaje sobie całe mnóstwo osób, które szukają własnych, czterech kółek. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. O tym co jest dobre dla nas zdecydujemy samo, warto jednak na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zakup auta – nawet takiego małego i niekoniecznie renomowanej marki to poważny wydatek, a dla wielu – zwłaszcza młodych ludzi wielkie wydarzenie. Niektórzy potrzebują auta do codziennej jazdy, inny traktują je jako narzędzie pracy, jeszcze inni budują na nich prestiż. W zależności od potrzeb Nowak woli używane auto a Kowalski nie wyobraża sobie posiadania innego samochodu niż takie prosto z salonu. Kto ma rację? Każdy! W końcu zarówno nowe jak i używane auta mają swoje atuty.

Nowe, ładne, drogie – wymieniać dalej?

Nie ukrywajmy: auto prosto z salonu jest droższe,czasem znacznie droższe od modelu używanego. To podstawowa wada, którą nówką wytykają posiadacze aut używanych. W parze z wysoką ceną idzie jednak efekt nowości. Auto z salonu jest nowe, pachnące, nieużywane. Znajduje się w najlepszym możliwym stanie, nie ma śladów użycia, jest piękny. Kolor karoserii jest wyraźny, świeży i soczysty, a jego silnik i inne części pracują bez zarzutu. Wyjazd samochodem z salonu to niepowtarzalne przeżycie a dla wielu źródło dumy i oznaka prestiżu. Warto pamiętać, że, że dealerzy oferują swoim klientom sprzedaż leasingową bądź kredytowaną – jest to też jakieś rozwiązanie jeżeli nie mamy na stanie takiej gotówki. Nowe auto nie musi być też poddawane – tak jak starsze corocznemu przeglądami, prezentuje się też znacznie bardziej korzystnie. Zauważmy też, że nowe modele aut reprezentują zwykle wysoki poziom techniczny i zawierają wszystkie (albo większość) dostępnych na rynku udogodnień czy nowości. Wreszcie – nowe auta są zwykle objęte gwarancją co też nie jest pozbawione znaczenia.

Wypróbowane, tańsze – używane

Teraz pora na używane samochody. Dla niektórych – niezastąpione. O wiele tańsze od nowych pojazdów, bardziej dostępne. Cena odgrywa często rolę decydującą. Używane modele są zwykle znacznie tańsze od ich nowych odpowiedników. Auta używane są już też w pewnym sensie sprawdzone, jeśli tylko będziemy uważać aby nie kupić czasem grata, otrzymać możemy fajny, wypróbowany samochód. Samochód używany możemy kupić poprzez wiele kanałów – tak poprzez komisy samochodowe jak i przez internet – na Allegro bądź na innych portalach z ogłoszeniami lokalnymi i nie tylko. Kupując używane auto dołóżmy starań aby jeszcze przed zawarciem transakcji dokładnie sprawdzić co tak właściwie kupujemy. Na zakupy najlepiej wybrać się z bardziej doświadczoną osobą.