Na wakacje własnym samochodem?

Swoim samochodem na wakacje.

wyjazdy reklamowane przez pośredników powoli odchodzą do lamusa. Polacy coraz częściej wolą udać się na urlop bez pośredników. Oprócz tego, że zyskujemy niezależność na wakacjach decydując się na taką wyprawę, to musimy mieć z tyłu głowy, że powoduje to także niebezpieczeństwo.

najnowsze prognozy są dowodem na to, że na krajowe wczasy własnym samochodem pojedzie aż 72% Polaków. Na pociąg zdecyduje się tylko 16%, a komunikację autobusową wybierze 14% z nas. Te raporty różnią się, jeśli chodzi o wycieczki zagraniczne. Tutaj oczywiście czołowym środkiem transportu pozostanie samolot, jednak na auto zdecyduje się aż 36% Polaków.

Stres w korku, awaria na drodze

Tak duży odsetek osób jeżdżących autem pozwala wysnuć wniosek, że, jak zawsze, główne szlaki komunikacyjne do wakacyjnych miast będą zakorkowane. Konieczność jazdy na najniższych biegach oraz emocje spowodowane spędzaniem wielu godzin w korku są częstą przyczyną wypadków i awarii na drogach. Dlatego też dobrze przygotować się oraz swój samochód na wycieczkę na wczasy.

Z raportów Policji wynika, że to właśnie lipiec i sierpień są miesiącami, w których zdarza się najwięcej stłuczek na drogach. Aby ograniczyć ryzyko znalezienia się w tych tragicznych statystykach, należy zapoznać się z kilkoma warunkami, do egzekwowania których przekonują specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *