Na pomoc kierowcy zawodowemu

zdjęcie o monitorowaniu samochodówPraca kierowcy ma swoje wady i zalety – to można powiedzieć chyba o każdej branży. Jednak praca kierowców jest wyjątkowa. Mimo czasami niedogodności, mają oni nierzadko możliwość zwiedzenia nawet całego świata za kierownicą. A jak sobie radzą z tymi trudnościami? I na to są świetne sposoby!

Samotność w kabinie

Chociaż większość ludzi jest „zaprogramowania” do życia w stadzie, to jednak część z nich lubi tylko swoje towarzystwo i nieźle znosi samotność. Kierowcy są szczególnie narażeni na uczucie samotności, kiedy długie godziny spędzają sami ze sobą w kabinie. Niektórzy nawet to lubią, innym samotność dotkliwie doskwiera. Jest sposób, żeby sobie z tym radzić! Oczywiście można wypróbować sprawdzone sposoby jak radio czy audiobooki, ale nawet to będzie mało. Niektórzy kierowcy ratują się zabieraniem pasażerów-autostopowiczów. To także świetny sposób! Kolejny to CB Radio. Dobrze znane w środowisku kierowców, szczególnie tych, którzy za kółkiem spędzają długie godziny. Nie tylko pozwala na wygranie z samotnością – wszak możemy rozmawiać z innymi użytkownikami tego osprzętowania – ale może okazać się także świetnym sposobem bezproblemowe dotarcie do celu. „Mobilki mobilki, miśki suszą…” zna już chyba każdy, kto używa CB Radia. Dzięki takim komunikatom i ostrzeżeniom można przejechać bezproblemowo i dodatkowo jeździć bezpieczniej – po ostrzeżeniu kierowcy automatycznie zwalniają, nawet jeśli jadą z przepisową prędkością. Nikt nie chce przecież opóźnić transportu przez niespodziewaną kontrolę drogową.

Dostawa na czas

To kolejna bolączka kierowców zawodowych. Najczęściej bowiem mają określony czas, w jakim muszą dotrzeć na miejsce z towarem, by nie narazić firmy na straty i wywiązać się z umowy. Jednak mimo najszczerszych chęci, czasami okazuje się to bardzo trudne do wykonania. Kierowców zawodowych ogranicza bowiem czas, w jakim mogą bez przerwy prowadzić pojazd. Po tym czasie obowiązkowa jest przerwa – czy chcą, czy nie chcą. Nie warto przy tym oszukiwać, bo możemy nie tylko stać się niebezpieczni na drodze – jak to każdy zmęczony kierujący – ale dodatkowo otrzymać reprymendę od szefa. Coraz więcej firm zaopatruje się w monitoring floty pojazdów. Dzięki temu szefowie w każdej chwili mogą sprawdzić, gdzie jest i w jakim kierunku porusza się samochód z ich floty, czy kierowca wywiązuje się z obowiązkowych przerw, ale także ile paliwa zużywa i z jaką prędkością jeździ. W dotarciu na czas do celu przeszkadzają często także nieoczekiwane sytuacje na drodze, jak wypadki, korki czy zamknięcia ulic. Z pomocą może przyjść znów CB Radio i kierowcy, którzy ostrzegą przed takimi nieoczekiwanymi zdarzeniami lub specjalne aplikacje, jak. np. Yanosik. Dzięki nim także możemy komunikować się z innymi użytkownikami i na bieżąco informować i wszelkich niedogodnościach występujących na trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *