Jak przygotować się do podróży

Przygotowanie samochodu na wakacje

Przygotowanie samochodu na wakacjeWiosenne i letnie miesiące sprzyjają podróżowaniu. Aby w pełni wykorzystać urlop warto dobrze się do niego przygotować. Oto kilka porad, jak przygotować się po wyprawy na, którą jedziemy samochodem.

W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o to, aby na miejscu mieć gdzie przenocować. Chyba, że wolimy 100% spontaniczności. Wcześniejsza rezerwacja pokoju oszczędzi nam nerwowych poszukiwań po przybyciu na miejsce a może nawet trochę grosza. Wybór kwatery powinien być poprzedzony researchem – pierwsze z brzegu oferty nie zawsze są przecież najkorzystniejsze. Koniecznie sprawdźmy dokładnie położenie hotelu czy pensjonatu aby potem nie być zdziwionym, że na plażę trzeba marszować przez 45 minut. Pokój już zaklepany – co dalej?

Sprawne auto, bezpieczny kierowca

Podróże autem należą do najprzyjemniejszych – pod warunkiem, że się do nich dobrze przygotujemy. Przed wyprawą warto dokonać przeglądu auta – nawet w warsztacie. Umycie czterech kółek też nie zaszkodzi, warto zadbać też o wnętrze auta, jego czystość zwiększy komfort podróży. Zapachowe gadżety są mile widziane pod warunkiem, że zapach nie jest zbyt intensywny i podoba się wszystkim pasażerom. W drodze czas umilić może muzyka lub gry w stylu „państwa-miasta”. Kierowcy przyda się nawigacja w dzisiejszych czasach nawigacje kryją się w aplikacjach na smartfony np. nawigacja android czy iphone. Takie aplikacje potrafią np. ostrzegać o kontrolach policji, pracują jak antyradar, a nawet wyznaczają też najmniej zakorkowane trasy. Osoba prowadząca samochód oraz pasażerowie powinni być odpowiednio ubrani. Na podróż warto zakładać luźne rzeczy, które się nie gniotą i zapewniają swobodne ruchy. Pod ręką trzeba mieć też sweter bądź kurtkę – na wypadek pogorszenia pogody. Z tego samego względu na wierzch bagażnika – albo do skrytki samochodowej wrzucamy parasolki.

Jak pakujesz to wygrywasz

Na pewno pakowanie. Lepiej nie siadać do niego na ostatnią chwilę tylko na spokojnie przygotować listę potrzebnych rzeczy i w miarę zapełniania walizki odhaczać je z listy. Walizka też nie powinna być byle jaka – musisz mieć pewność, że utrzyma wkładane do niej ciężary. Nic nie psuje tak noszenia walizki jak urwana rączka, czy uszkodzone kółeczka. Oprócz dużej, głównej walizki warto zabrać ze sobą małą torebkę czy plecaczek w którym będziemy trzymać podręczne rzeczy takie jak portfel, telefon czy smakołyki. Skoro o jedzeniu mowa – głodny podróżnik to zły podróżnik. Przed ruszeniem w trasę warto zjeść jakieś lekkie śniadanie np. płatki z jogurtem czy bułkę. Na drogę spakujmy przekąskę np. owoce, batony musli i wodę. Jeśli w grę wchodzi dłuższa podróż to pewnie trzeba będzie robić przerwę w trasie i udać się np. na obiad.