Darmowa nawigacja na androida.

Kiedy musisz znaleźć drogę…

Kiedy jesteśmy związani dotrzeć w jakieś położenie po raz pierwszy, możemy zdać się na pomyślny szansę, wziąć pod pachę mapę albo, co chyba najbardziej funkcjonalne – oddać się w ręce nawigacji. W sklepach z elektroniką możemy wypatrzyć dzieła najróżniejszych firm, w różnych przedziałach opłat, oferujące mapy państw, kontynentów i świata. Minusów zakupu takiej zabawki jest kilka. Po pierwsze i najważniejsze – cena, która nieraz skutecznie odstrasza nas przed zrealizowaniem nabytku. Po drugie – można przechodzić się pieszo lub jeździć rowerem z taką nawigacją w ręku, acz osobliwie by to prezentowało się. Na szczęście, rozwiązanie jest nieskomplikowane.

 

Nawigacja na telefon

Smartfona ma już chyba każdy, jednak nie każdy wie, że prostym kliknięciem można przekształcić telefon w dobrej jakości aparat do nawigacji gps. Tutaj również mamy duże pole do manewru, z tym, że bardzo łatwo znaleźć aplikacje, które są darmowe. Musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie mapy będą aktualne, a algorytmy mogą zawodzić przy bardzo skomplikowanych szlakach, jednak, jeśli nie jesteśmy zawodowymi kierowcami, gładko powinna nam wystarczyć taka rozwiązanie. Można również skusić się na wydanie płatną, acz czy sprawdza się sprawniej, może być tematem debaty.

Dla każdego coś dobrego

Nawigacja android, bo o takich aplikacjach mowa może być również bardzo użyteczna w czasie pieszych wędrówek. W końcu, telefon mamy wiecznie pod ręką. Z pomocą nadciągają nam takie firmy, jak chociażby Google, która dostarcza bardzo dobrą nawigację w postaci GoogleMaps. Acz to oczywiście nie koniec. Towarów tego rodzaju jest całe mnogość. Warto przytoczyć chociaż kilka, takich jak NaviExpert, Yanosik czy OsmAnd Mapy i Nawigacja. Nie tylko doprowadzą nas do końca trasy, ale ostrzegą przed radarami, patrolami policji, korkami i wypadkami. Funkcjonalnością praktycznie nie różnią się od tych nawigacji dostępnych w sklepie za grube pieniądze. A prawda jest taka, że niezależnie od tego, którą nawigację wybierzemy, zawsze może się zdarzyć, że aplikacja wyprowadzi nas w pole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *